PISTOLETY / ZRASZACZE

Posiadając ogród lub dbając o estetyczny wygląd trawnika, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie naszej roślinności. Często zwykła konewka lub wąż ogrodowy nie spełniają w pełni oczekiwań użytkownika bądź są po prostu za mało efektywne. Dla automatyzacji i większej wygody pracy zaleca się skorzystanie ze zraszaczy ogrodowych. Dzięki zraszacza doprowadzisz wodę tam, gdzie tego potrzebujesz w krótszym czasie i z większą dokładnością. Efekt ten otrzymasz, decydując się na zakup pistoletu zraszającego lub jednego z typów zraszaczy. W naszej ofercie posiadamy zraszacze pistoletowe, oscylacyjne, obrotowe oraz pulsacyjne. Oferujemy pistolety i zraszacze takich firm jak Cellfast, Flo oraz Yato.

Czym są zraszacze ogrodowe?

Zraszacze ogrodowe pozwalają na nawodnienie naszego trawnika lub ogrodu. Za pomocą zraszacza możemy w zautomatyzowany oraz precyzyjny sposób nawodnić daną powierzchnię. Wykonywania tego zadania za pomocą konewki może okazać się męczące ze względu na potrzebę ciągłego uzupełniania wody. Zwykła konewka czy wąż ogrodowy nie pozwalają również na kontrolę równomiernego dawkowania wody. W zależności od wielkości ogrodu czy trawnika oraz typu nawadnianej roślinności należy wybrać odpowiedni rodzaj zraszacza ogrodowego.

Typy zraszaczy ogrodowych.

Zraszacze ogrodowe różnią się od siebie przede wszystkim zasięgiem oraz typem działania. Wyróżnić możemy następujące rodzaje zraszaczy: Zraszacz pistoletowy- Sterowany przez użytkownika. Ten typ zraszacza przyjmuje postać odpowiedniej końcówki, którą należy nałożyć na wąż ogrodowy. Różne typy pistoletów umożliwiają na przełączanie się między typami zraszania. Zraszacz pulsacyjny — Umożliwia podlewanie powierzchni od 5 do 35 metrów. Składa się z obrotowej głowicy wyposażonej w dyszę oraz ramię wahadłowe. Charakterystyczną cechą tego typu zraszacza jest silny strumień wody. Pozwala to na nawadnianie obszaru nawet podczas silnego wiatru. Zraszacz obrotowy — Ich budowa pozwala na nawadnianie wielu obszarów w tym samym czasie. Zbudowany jest z obrotowej głowicy oraz ramion z otworami wylotowymi. Pozwala na zraszanie powierzchni przekraczającej nawet 150 metrów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zraszacza?

Istotną kwestią podczas wyboru zraszacza jest wielkość powierzchni, jaką chcielibyśmy nawadniać. Dla części użytkowników ważną funkcją jest możliwość przenoszenia zraszacza z miejsca na miejsce. Zraszacze wynurzalne są na stałe zainstalowane w ziemi i nie umożliwiają swobodnego przemieszczania się. Poszukując odpowiedniego typu zraszacza, warto zwrócić uwagę również na ukształtowanie terenu oraz jaki typ roślinności chcemy nawadniać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium