Przecinarki akumulatorowe i spalinowe

Cięcie takich materiałów jak beton, metal czy glazura wymaga odpowiednich i specjalistycznych narzędzi takich jak przecinarki. Wymienione wcześniej materiały takie jak beton i metal należą do tych niezwykle twardych i ciężkich w obróbce dlatego narzędzie do ich cięcia muszą być wyposażone w dużą moc, która niekiedy zapewnia silnik spalinowy. Do dodatkowych udogodnień znacznie usprawniających pracę zaliczyć można m.in. dysze wodne chłodzące tarczę podczas cięcia. Wymiana płytek w kuchni lub łazience to również wyzwanie nawet dla doświadczonego glazurnika. Podstawą dobrego ułożenia płytek jest ich odpowiednie docięcie, które pozwoli zachować układ wzorów oraz ograniczy do minimum ilość odpadów. W naszym sklepie posiadamy przecinarki zarówno do betonu, metalu jak glazury. Wyposażone w zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub spalinowe. Oferujemy przecinarki takich marek jak Rubi, Makita, Yato, Dedra oraz DeWalt.

Czym są przecinarki?

To urządzenie, które służy do precyzyjnego i szybkiego przecinania elementów z różnorodnych tworzyw. Wyróżniamy przecinarki do betonu, asfaltu, metalu, drewna czy glazury. Bez tego narzędzia nie obędzie się żaden profesjonalny pracownik remontowo-budowlany lub zapalony majsterkowicz.

Przecinarki – jakie zasilanie?

Przecinarki mogą występować w trzech wariantach zasilania. Przede wszystkim można je podzieli na spalinowe i elektryczne, natomiast w elektrycznych wyróżniamy jeszcze te zasilane sieciowo jak i akumulatorowo. Przecinarki spalinowe wyróżniają się bardzo dużą mocą. Wykorzystuje się je szczególnie w przecinaniu twardego betonu lub asfaltu. Te zasilane elektrycznie nie ustępują im jakością, lecz wykorzystuje się je do lżejszych cieć np. glazury czy metalu. Przecinarki zasilane z energii akumulatora pozwalają na swobodną pracę bez użycia kabla.

Jakie zastosowanie mają przecinarki?

Przecinarki dzielą się przynajmniej na kilka kategorii, których podział wynika ze względu na zastosowanie. Jezdne piły do betonu doskonale sprawdzają się do cięcia asfaltu i betonu. Przecinarki stolikowe, które dzielą się na przecinarki do płytek (są mniejsze i wyposażone w odpowiednią tarczę) oraz budowlane (służą do m.in. do przecinania cegieł). Pozwalają one na maksymalną precyzję cięcia. Przecinarki łańcuchowe ze względu na swoją formę, pozwalają na cięcie pod dowolnym kątem. Wykorzystywane do cięcia twardych materiałów oraz do wycinania estetycznych otworów w ścianie. Piły ścienne stosuje się do precyzyjnych cięć w trudno dostępnych miejscach, gdzie pojawia się potrzeba dotarcia na dużą głębokość."

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium