Frezarki, bruzdownice

Obróbka drewna, metalu czy betonu może być ciężka dlatego wymaga odpowiednich narzędzi, które znacznie ułatwią ten proces. Do takiego sprzętu zaliczamy m.in. frezarki i strugi. Dzięki nich można wykonać odpowiednie otwory w betonie, drewnie lub innych materiałach. W ofercie frezarek posiadamy zarówno frezarki dolnowrzecionowe jak i górnowrzecionowe. Jeśli potrzebujesz narzędzi, którymi praca nie jest ograniczona kablem znajdziesz również takie, które zasilane są akumulatorowo. Posiadamy strugi i frezarki takich marek jak DeWalt, Makita, Hikoki, Bosch i Yato

Frezarki do każdego rodzaju materiału

Frezarki to urządzenia bardzo uniwersalne pozwalające na obróbkę wielu różnych materiałów, np. drewna, tworzyw sztucznych bądź metalu. Jej działanie polega na skrawaniu ruchem obrotowym określonych warstw materiału. Frezarki można podzielić na górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe bądź krawędziowe. Dzięki frezarce można ukształtować powierzchnie płaskie, jak i kształtową jak gwinty, rowki czy koła zębate.

Bruzdownice – efektywne wycinanie na betonie

Bruzdownice to narzędzie, które pozwala na wycinanie podłużnych otworów, bruzd i rowków w betonie lub murowanej ścianie. Bruzdownica posiada dwie tarcza ułożone równolegle. Aby praca bruzdownicą przynosiła oczekiwane efekty, warto również zaopatrzyć się w diamentowe tarcze, które świetnie radzą sobie z twardym materiałem. Za pomocą tego narzędzi wytniemy w ścianie otwory na kable, szyny lub rury.

Profesjonalne strugi do obróbki drewna

Obróbka drewna w zależności od rodzaju drewna może być procesem łatwym lub trudnym. Aby sprawnie uporać się z zaplanowaną pracą, warto zaopatrzyć się w profesjonalny strug, który umożliwia frezowanie, skrawanie oraz wręgowanie drewna. Dostępne są strugi zasilane sieciowo lub bardziej mobilne zasilane za pomocą akumulatora. Idealnie sprawdzają się do usuwania powłok lakierniczych, strugania krawędzi oraz do uwalniania i pasowania drzwi i okien. Wybierając odpowiednie narzędzie, warto zwrócić uwagę na jej zabezpieczenia, ponieważ używanie struga może być niebezpieczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium