Kompresory powietrza i sprężarki

Każdy warsztat czy to profesjonalny, czy przydomowy, hobbystyczny nie może obejść bez dobrego jakościowo kompresora. Jest to narzędzie, które pozwala w szybki sposób napompować koło w samochodzie, rowerze lub nawet taczce. Oprócz pompowania kompresor pozwoli wykorzystać narzędzia pneumatyczne, które cechują się większą wytrzymałością oraz długością pracy w przeciwieństwie do elektronarzędzi. W naszej ofercie posiadamy kompresory, mini kompresory oraz kompresory samochodowe zasilane z gniazda 12 V. Oferujemy kompresory najlepszych marek, takich jak: Airpress, Dedra, Deget oraz Verke

  • darmowa wysyłka
  • darmowa wysyłka

Zastosowanie kompresora – do czego służy?

Kompresor jak sama nazwa wskazuje, służy do kompresowania powietrza w zbiorniku, które później można wykorzystać do zasilania narzędzi pneumatycznych, pompowania kół lub czyszczenia. Za pomocą sprzężonego powietrza można użyć takich narzędzi jak klucze pneumatyczne, gwoździarki, wiertarki czy pistolety do malowania.

Czym kierować się przy wyborze kompresora?

Kompresory mogą różnić się pod kilkoma względami, m.in jest to pojemność zbiornika maksymalnym ciśnieniem oraz szybkością napełniania butli. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto wcześniej zastanowić, do czego głównie będzie używać tego urządzenia. Wszelkie informacji o modelu można wyczytać z danych producenta, warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na ciśnienie robocze, ciśnienie maksymalne, wydajność na ssaniu oraz moc silnika.

Kompresory olejowe i bezolejowe

Sprężarki, bo tak potocznie nazywa się kompresory, można podzielić również na takie, których do łagodzenia tarć tłoka używa sich oleju oraz takie, w których olej zastąpiony jest plastikowymi pierścieniami. Te pierwsze w przeciwieństwie do drugich wymagają okresowej wymiany oleju, by zachować swoje właściwości. Jego zaletą za to jest duża wydajność. Sprężarka olejowa nie przegrzewa się i może pracować bardzo długo, przez co jest idealnym wyborem dla warsztatów samochodowych, lakierniczych itp. Kompresory bezolejowe polecamy raczej do użytku domowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium