DALMIERZE LASEROWE

Dalmierz laserowy jest jednym z nowocześniejszych urządzeń, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach takich jak wojsko, policja czy sport oraz przede wszystkim w budownictwie i budowlanych pracach wykończeniowych czy geodezji. Jest to urządzenie, które umożliwia bardzo dokładny pomiar odległości wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz np. na placu budowy. Dalmierz zwraca bardzo precyzyjne pomiary z dokładnością maksymalnie do kilku milimetrów. Dalmierz laserowy umożliwia pomiar odległości od kilkudziesięciu cm do ponad 100 metrów, sprawdza się do wszelkiego typu prac budowlanych, montażowych, geodezyjnych itp.

  • darmowa wysyłka

Jak działa dalmierz laserowy?

Wbrew pozorom metoda działania jest bardzo prosta i jednocześnie zaskakująco precyzyjna. Ryzyko wykonania złego pomiaru jest wyeliminowane do minimum. Jego działanie polega na wysyłaniu promienia laserowego do wybranego celu. Po dotarciu do mierzonego punktu odbija się od jego powierzchni i powraca, dzięki temu układ elektroniczny wykonuje pomiar tej drogi. Dalmierz zwraca bardzo precyzyjne pomiary z dokładnością maksymalnie do kilku milimetrów. Dokładność pomiaru jest również zależna od środowiska w jakim prowadzone są prace. Dalmierz laserowy umożliwia pomiar odległości od kilkudziesięciu cm do ponad 100 metrów, sprawdza się do wszelkiego typu prac budowlanych, montażowych, geodezyjnych itp.

Jakie dodatkowe funkcje może oferować dalmierz laserowy?

Wykonywanie pomiaru odległości to tylko jedna z podstawowych funkcji dalmierza. Dalmierzem możemy mierzyć także pole powierzchni, objętość, kąty i powierzchnie trójkątów. Urządzenie to może oferować nam wiele dodatkowych i przydatnych możliwości. Na rynku możemy znaleźć modele dalmierzy, które są wyposażone w zintegrowany kompas, czujnik nachylenia czy też automatyczną korektę punktu końcowego. Przydatną funkcją jest również automatyczne dodawanie lub odejmowanie odległości. Taka opcja sprawdzi się na przykład w przypadku wykonania pomiaru, gdzie znajduje się wnęka. Wśród dodatkowych funkcji warto również wspomnieć o wskaźniku kąta pomiaru, takie rozwiązanie przyda się szczególnie na otwartym terenie. Co więcej, bardzo przydatną funkcją jest automatyczne wyłączanie po jakimś czasie. Dzięki temu zwiększy się żywotność urządzenia. Ważną funkcją dalmierza jest również możliwość transmisji wyników pomiarów do aplikacji. Dzięki temu możemy tworzyć dokumentację pomiarową bez konieczności tradycyjnych zapisków na papierze.

Dlaczego wybrać dalmierz laserowy?

Dalmierze laserowe w porównaniu do innych rodzajów dalmierzy są najbardziej efektywnymi i funkcjonalnymi przyrządami pomiarowymi. Zaawansowana technologia pozwala na precyzyjne pomiary oraz obsługę przez jednego operatora, co znacznie przyśpiesza prace pomiarowe. Te urządzenia są również mniej podatne na powstawanie błędów pomiarowych. Czytelne ekrany oraz zaawansowane procesory znacznie zwiększają ich użyteczność, oraz komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdują się profesjonalne dalmierze laserowe, które zapewnią przyjemną pracę oraz dokładne pomiary. Znajdziesz u nas dalmierze laserowe najlepszych marek: Bosch, Stanley, DeWalt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium