Opcje przeglądania

MŁOTKI I NITOWNICE PNEUMATYCZNE

Młotki i nitownice pneumatyczne to narzędzia, które w odróżnieniu od tradycyjnych sprzętów tego typu są wspomagane silnym strumieniem sprężonego powietrza. Dzięki temu praca jest wydajniejsza i niemalże bezwysiłkowa. Zarówno młotki jak i nitownice pneumatyczne to wszechstronne urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze młotka pneumatycznego?

Młoty pneumatyczne tak jak inne urządzenia mogą różnić się od siebie parametrami. Mają one znaczący wpływ na użytkowanie danego narzędzia. Jeśli rozważasz kupno młotka pneumatycznego, zwróć uwagę na następujące kwestie: zużycie powietrza, ciśnienie robocze, wlot powietrza, średnicę przewodu, ilość uderzeń na minutę, uchwyt dłuta, długość udaru, wibracje i siłę hałasu.

Jakie są rodzaje młotków pneumatycznych?

Młotki pneumatyczne można podzielić na kilka rodzajów. Każdy z nich ma inną budowę oraz inne przeznaczenie dzielimy na:

  • Pneumatyczne igłowe proste i pistolety – przeznaczone do usuwania zgorzelin, powłok lakierniczych, rdzy czy kamienia. Sprawdzi się w warsztatach blacharsko-lakierniczych, zakładach produkcyjnych czy w przydomowym warsztacie.
  • Pneumatyczne dłutowe, pistoletowe – przeznaczony do rozdzielania za pomocą dłuta materiałów zgrzewanych lub nitowanych.

Do czego służy nitownica pneumatyczna?

Nitownica pozwala na bardzo stabilne łączenie elementów o różnej grubości z różnego rodzaju materiałów. Sprawdza się tam, gdzie wymagane jest szybkie tempo pracy czy np. przy liniach produkcyjnych. Pozwalają one na szybkie i łatwe łączenie za pomocą nitów elementów metalowych wykonanych z różnego rodzaju metali.

Co jest ważne przy wyborze nitownicy pneumatycznej?

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniej lutownicy jest jej konstrukcja, która pozwoli na precyzyjną, solidną i bezpieczną pracę na różnego rodzaju powierzchniach. Warto zwrócić również czy wybrana nitownica dobrze leży w dłoni. Pomimo że nie używa ona siły ludzkich mięśni, to warto wybrać taką, która nie męczy dłoni podczas długiej pracy. Nitownice mogą posiadać również różną moc, od której zależy to, jakich nitów i z jaką siłą można używać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium