KLUCZE PŁASKIE / OCZKOWE

Klucze płasko oczkowe stanowią najpopularniejszą grupę kluczy ręcznych. Szerokie zastosowanie znalazły w przemyśle, warsztatach samochodowych, serwisach czy przydomowych warsztatach i garażach. Producenci kluczy, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, tworząc zarówno tradycyjne klucze płaskie, płasko oczkowe, jak i płasko oczkowe z grzechotką. W ofercie naszego sklepu można znaleźć całą gamę rozmiarów, połączonych w zestawy lub do samodzielnej konfiguracji. Oferowane przez nas narzędzia zostały wykonane z najlepszej jakości stali, co pozytywnie wpływa na ochronę antykorozyjną i niezawodne użytkowanie. Ponadto posiadamy także inne akcesoria, ułatwiające organizację w każdym warsztacie pracy, takie jak szafki serwisowe czy narzędzia do frezowania.

Do czego służą klucze oczkowe i płaskie?

Klucze oczkowe są jednymi z najbardziej powszechnych narzędzi warsztatowych. Z racji swojej budowy i większej powierzchni stycznej ze śrubą, są uznawane za wygodniejsze w użytkowaniu niż klucze płaskie. Dzięki temu można zapobiec uszkodzeniom nakrętek czy całej śruby, zaś praca staje się o wiele wygodniejsza. Jedynym minusem kluczy oczkowych jest konieczność pełnego dostępu do wkręcania/wykręcania elementu. Takiego ograniczenia nie posiadają z kolei klucze płaskie.

Rodzaje kluczy oczkowych

W sklepach budowlanych znajdziemy różne warianty kluczy oczkowych. Do nich będą należeć:

  • Klucze oczkowe zamknięte, otwarte i półotwarte – Te pierwsze to najbardziej uniwersalne klucze o pełnym zamknięciu oczka. Pozostałe rodzaje posiadają niedomknięte oczka, znajdują zastosowanie w naprawie układów hamulcowych.
  • Klucze oczkowe proste i z grzechotką – Grzechotka to ruchomy element, który w znaczący sposób przyspiesza pracę. Dzięki niej nie jest konieczne wykonywanie narzędziem pełnych obrotów, co przydaje się w trudno dostępnych miejscach.
  • Klucze oczkowe krótkie i długie – Podział stworzony ze względu na długość rękojeści. Klucze dłuższe umożliwiają wytworzenie większej siły dokręcania, krótkie zaś będą przydatne w miejscach o organicznej przestrzeni manewrowania.
  • Klucze oczkowe wygięte – Przydadzą się w miejscach trudno dostępnych, w których płaszczyzna docelowej powierzchni położona jest pod niestandardowym kątem.

Jaki skompletować zestaw kluczy?

Wybierając dogodny zestaw kluczy oczkowych lub płasko-oczkowych, warto przyjrzeć się materiałowi, z którego zostały wykonane. Innym równie istotnym czynnikiem są rozmiary kluczy. Z reguły producenci oferują kilkanaście rozmiarów od 6 mm do 30 mm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium