KĄTOMIERZE KĄTOWNIKI

Nasz sklep oferuje szeroki wybór narzędzi pomiarowych. Wśród nich można znaleźć kątomierze i kątowniki. Te narzędzia z pewnością mogą ułatwić wykonanie remontu oraz przydać się w różnych pracach wykończeniowych. Kątownik ma wiele zastosowań. Jedno z nich to określenie czy dany przedmiot ma właściwe kąty, kątownik pomoże również w określeniu czy płaszczyzny danej konstrukcji są do siebie prostopadłe. Dzięki niemu użytkownik w prosty sposób jest w stanie osiągnąć kąt prosty podczas tworzenia określonej konstrukcji. Jest to podstawowe narzędzie wykorzystywane w niejednej stolarni czy w pracy cieśli. Kątomierz zaś jest nieocenionym narzędziem, łatwym i bezpiecznym w użytku, którym określimy kąty obrotu w celu wykorzystania odpowiedniej siły. Jest często wykorzystywany przy pracach stolarskich oraz wykonywania pomiarów zagłębień na powierzchniach płaskich. Oferujemy kątomierze i kątowniki najlepszej jakości takich marek jak: Kapro, Limit, Proline.

Jaki kątownik wybrać?

W sklepie prezentujemy szeroki wybór kątowników. To jaki rodzaj kątownika będzie dla ciebie najlepszy, zależy od tego, do czego będzie ci on potrzebny. Kątownik stalowy będzie uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ może znaleźć zastosowanie w wielu pracach remontowych czy ogrodowych. Materiał, z którego jest wykonany, dodatkowo sprawdzi się w przypadku trudnych warunków. Kątownik budowlany wbrew jego nazwie nie jest tylko dla budowlańców. Oczywiście jest on przystosowany dla profesjonalistów, jednak każdy inny majsterkowicz nie będzie miał problemu z jego użyciem. Dzięki niemu wykonasz większość prac przydomowych oraz wykonasz konstrukcje z uwzględnieniem prostopadłości względem siebie. Kątownik nastawny ze względu na jego konstrukcję z ruchomą miarką, będzie przydatny podczas takich czynności jak docinanie listew podłogowych czy wszelkich prac stolarskich. Kątownik składany jest najlepszym wyborem, jeśli na co dzień pracujesz z drewnem. Taki kątownik może okazać się bardzo przydatny podczas budowy schodów czy mebli ogrodowych.

Jaki kątomierz wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kątomierza, warto rozważyć, do jakich prac będziemy go używać. Amatorskie prace przydomowe nie wymagają profesjonalnego sprzętu, dlatego w takim wypadku najlepszym wyborem będzie praktyczny kątomierz cyfrowy. Jego kompaktowe wymiary oraz zasilanie na baterię pozwalają na mierzenie kątów w nawet trudno dostępnych miejscach. Podczas prac profesjonalnych, kiedy potrzebujemy sprzętu wytrzymałościowego, lepszym wyborem będzie kątomierz budowlany. Jego solidna konstrukcja sprawdzi się przy pracach na budowie, ciesielskich czy stolarskich. W przypadku, kiedy do pracy potrzebujemy bardzo dokładnych pomiarów, warto rozważyć kupno kątomierza elektrycznego, który wyposażony jest w dużą czułość pomiaru, nawet do 0,05 st.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium