Opcje przeglądania

NIWELATORY

Niwelator to nieduże urządzenie, które służy do wyznaczenia różnicy wysokości punktów pomiarowych. Najczęściej stosowany jest na placach budowy, jednakże jest to również nieocenione urządzenie podczas niejednego remontu. Niwelator sprawdzi się również podczas innych prac takich jak wymiana rurociągów, modernizacja dróg czy budowa parkingów. Technika wykonania pomiaru zależeć będzie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujesz, laserowy czy optyczny. W każdym z tych rodzajów urządzenie jest zaopatrzone w odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu możemy je stosować w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Jak działa niwelator?

Zasada działania niwelatora jest dość łatwa, a urządzenie nie powinno sprawiać trudności w użyciu. Niwelator wyznacza poziom od miejsca, w którym jest umieszczony aż do wyznaczonego punktu. Taki punkt wyznacza się za pomocą łat. Ważne jest prawidłowe ich zastosowanie, ponieważ dobrze zrobione pomiary oznaczają, że wylane fundamenty lub stropy będą poziome a ściany proste i prostopadłe do sufitu. Niwelator to kompaktowe urządzenie, jednak do jego obsłużenia potrzeba dwóch osób. Na końcu pracy wykonuje się odczyt przez spoglądnięcie przez okular.

Niwelator laserowy czy optyczny?

Niwelator optyczny idealnie sprawdzi się do prostych pomiarów w poziomie. Niwelator laserowy natomiast przydaje się podczas zaawansowanych obliczeń. Jest on chętniej wybierany, ponieważ oszczędza czas pracowników oraz minimalizuje ryzyko błędów obliczeniowych. Jeśli zależy nam na bardzo dokładnych pomiarach, a w dyspozycji mamy co najmniej jedną osobę do pomocy, dobrym wyborem będzie wybór niwelatora optycznego. Natomiast wybór niwelatora laserowego wiąże się z mniejszą mobilnością, taki sprzęt nie sprawdzi się przy pomiarach geodezyjnych. Za to taki niwelator ma duży zakres obserwacji (360°) oraz można obsługiwać go w pojedynkę.

Profesjonalne niwelatory na Mixtools.pl

W naszej ofercie mamy duży wybór profesjonalnych narzędzi, dzięki którym niwelacja nie sprawi ci problemu. Niwelatory z naszego sklepu zagwarantują dokładny pomiar w nawet najtrudniejszych warunkach. Posiadamy nowoczesne urządzenia takich marek jak: Bosch, Nivel System, Pro, Stanley.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium