POZIOMICE

Poziomice to jedno z podstawowych, ale i niezbędnych narzędzi na każdej budowie. Poziomice nie mają skomplikowanej budowy a dodatkowo, możemy wyróżnić kilka rodzajów poziomic. Jest to narzędzie, które jest pomocne w precyzyjnym wyznaczaniu płaszczyzn. Najczęściej wykorzystuje je się w budownictwie np. przy wykańczaniu mieszkania czy remoncie, ale także używają ich amatorzy majsterkowicze. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór poziomic różnego rodzaju. Dostosuj to niezastąpione narzędzie pod swoje preferencje. Mamy do wyboru poziomice takich marek jak: Limit, Stanley, Bosch i nie tylko.

Czym są poziomice?

Poziomica to narzędzie wykorzystujące zjawisko przyciągania ziemskiego, dzięki temu element wskazujący ustawia się w odpowiedni sposób, wskazując poziom. Aby w prawidłowy sposób wyznaczyć płaszczyznę za pomocą poziomicy, trzeba w prawidłowy sposób ustawić element poziomujący, na który działa przyciąganie ziemskie. Aktywnymi elementami, które gwarantują sprawdzenie wyniku na poziomicy, mogą być między innymi:

- pęcherzyk powietrza,
- ciecz z barwnikiem fluoryzującym, który znajduje się wokół pęcherza powietrza,
- promienie laserowe,
- woda (w przypadku poziomic wężowych).

W klasycznej poziomicy możemy znaleźć także jedną lub więcej libelli rurkowych, zlokalizowanych w obudowie narzędzia. Są one dodatkowo zabezpieczone specjalną osłoną. Dokładność pomiarów jest uzależniona od przewagi libelli, klasy poziomicy, długości, osadzenia libelli czy jakości wykonania oraz materiałów, z jakich została wykonana.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poziomicy?

Aby wybrać dobrą poziomicę, która będzie spełniała nasze wymagania, warto wykonać porównanie najważniejszych parametrów produktu. Możemy wziąć pod uwagę takie cechy jak kształt urządzenia, ponieważ brak ostrych krawędzi przyczynia się do łatwiejszego i szybszego oczyszczania narzędzia. Libella z kolei, powinna być tak zaprojektowana, aby każdy mógł natychmiast i intuicyjnie odczytać wynik. Konstrukcja poziomicy powinna być wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć narzędzie przed negatywnym wpływem wilgoci czy różnicy temperatur. Wybór poziomicy powinien być podyktowany również zakresem wykonywanych prac. Tradycyjna poziomica do użytku domowego nie musi być większa niż 100-120 cm. Takie narzędzie w zupełności wystarczy do wykonywania prac remontowych we własnym zakresie. Większe poziomice sprawdzą się przy budowie domu, lub innych dużych pracach remontowo-wykończeniowych. W naszej ofercie posiadamy poziomice różnego rodzaju najlepszych marek takich jak: Limit, Stanley, Bosch, Kapro.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium