SZLIFIERKI DO GŁADZI

Szlifierka do gładzi wykorzystywana jest przede wszystkim do szlifowania sufitów oraz ścian. Zgodnie z nazwą nadaje się idealnie do obróbki gładzi gipsowych, gipsu, tynku i wszystkich pochodnych materiałów. Szlifierka do gładzi stanowi istotny element wyposażenia podczas prac budowlanych. Jest niezastąpionym narzędziem podczas obróbki charakterystycznych materiałów. Ze względu na powierzchnie, na których wykorzystywany jest ten rodzaj szlifierki, czyli ściany i sufity nosi on potoczną nazwę żyrafy. Nazwa podyktowana jest dużym zasięgiem umożliwiającym pracę w mało dostępnych miejscach. W naszym sklepie posiadamy szlifierki do gładzi takich firm jak Dedra, Yato, Menzer oraz Scheppach.

  • darmowa wysyłka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki do gładzi?

Pomimo faktu, że materiał, który poddajemy obróbce, czyli gips, gładź i tynk są dość proste w obróbce, cały proces jest dość pracochłonnym zajęciem. Dzieje się tak m.in. ze względu na pył, który unosi się podczas procesu szlifowania. Podczas wyboru odpowiedniej szlifierki warto zwrócić uwagę czy jej konstrukcja zapobiega dostawaniu się zabrudzeń do jej wewnętrznych elementów. Kolejną kwestią, którą również warto sprawdzić przed ostatecznym wyborem, jest średnica wykorzystywanej w szlifierce tarczy. Jeżeli zależy nam na skróceniu czasu pracy, warto zainwestować w tarczę o większej średnicy. Stwarza to jednak problemy podczas obróbki mniej dostępnych powierzchni takich jak narożniki. Elementem, nad którym również warto się zastanowić, jest dołączony do szlifierki wysięgnik. Pozwoli on na wygodną pracę przy suficie bez potrzeby korzystania z drabiny.

Przydatne akcesoria do zakupionej szlifierki!

Pracę w pomieszczeniu z ograniczonym dostępem do światła z pewnością ułatwi LED-owe oświetlenie. Pozwoli to na precyzyjniejsze szlifowanie oraz zwiększy bezpieczeństwo w na terenie wykonywanej pracy. Przed zakupem szlifierki warto dowiedzieć się, czy są do niej dostarczane dodatkowe talerze, które mogą ułatwić pracę w przyszłości. Pośrednie zwiększenie komfortu w użytkowaniu szlifierki może zapewnić również torba lub walizka, która może zostać dołączona do zakupionego elektronarzędzia. Zapewnia ona wygodę w transporcie i przenoszeniu szlifierki jak i również ułatwia jej przechowywanie.

Co zrobić z powstałym podczas pracy pyłem?

Przeglądając oferty poszczególnych modeli szlifierek, można natknąć się na takie, które wyposażone są w specjalny zbiornik i system do zasysania powstałego pyłu. Jest to duże ułatwienie podczas pracy w pomieszczeniu, gdzie widoczność może być szybko ograniczona. Niektóre szlifierki posiadają w swoim zestawie dedykowany odkurzacz, który dobrze radzi sobie z nadmiarowym pyłem. Istnieją również typy urządzeń, które posiadają jedynie wejście na odkurzacz zewnętrzny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium