NOŻE / NOŻYCE / NOŻYCZKI

Precyzja, komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Te trzy cechy stanowią o skuteczności danego narzędzia, w tym wypadku nożyc do blachy. Nożyce to nieodzowny element wyposażenia każdego dekarza, lecz znajdują one także zastosowanie w innych dziedzinach, jak i gospodarstwach domowych. Dzięki nim z łatwością przetniesz blachę oraz różnego rodzaju pręty metalowe. Wraz z rozwojem sztuki dekarskiej oraz zmieniającymi się potrzebami użytkowników nożyce zostały w pewien sposób zmodyfikowane. W ten sposób powstało wiele nowych narzędzi ułatwiających pracę z blachą, m.in.: nożyce dźwigniowe, czy specjalistyczne. W ofercie naszego sklepu można znaleźć różnego rodzaju nożyce wykonane z najlepszych materiałów, renomowanych marek, takich jak Yato, Stanley czy Proline.

Rodzaje nożyc

  • Nożyce uniwersalne – stanowią one podstawowe narzędzie każdego dekarza, ale i nie tylko. Ze względu na swój uniwersalny charakter oraz niewielkie wymiary cieszą się popularnością także wśród specjalistów innych branż. Dzięki nim z łatwością przetniesz blachę oraz niewielkich rozmiarów przewody. 
  • Nożyce otworowe – do krótkich cięć po prostej oraz łukach o zróżnicowanych promieniach.
  • Nożyce przelotowe – do krótkich cięć po prostej
  • Nożyce prawe, lewe – do łuków prawo-, lewoskrętnych W tradycyjnych nożycach uniwersalnych siła cięcie przenoszona jest bezpośrednio z rękojeści na ostrza, a jej wielkość zależna jest od długości ramion.

Nożyce dźwigniowe

Różnią się one od uniwersalnych zasadą przenoszenia siły tnącej. Dzięki oddzieleniu szczęk od rękojeści uzyskano narzędzie, które wymaga od użytkownika zastosowania znacznie mniejszej siły nacisku, a przy tym umożliwia cięcie blachy o grubszym przekroju. Nożyce dźwigniowe do prętów umożliwiają cięcie stosunkowo twardych materiałów, dzięki wykonaniu ostrzy ze specjalnych stopów stali oraz zastosowaniu długich ramion.

Noże do tapet, wysuwane i łamane.

Dzięki nim precyzyjnie przytniesz tapety papierowe, winylowe oraz na flizelinie. Ponadto nożyk łamany świetnie sprawdzi się podczas innych prac remontowych oraz introligatorskich. W naszym sklepie dostępne są noże do tapet od firmy Stanley i Richman.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium