NITOWNICE RĘCZNE

Nitownica to urządzenie umożliwiające szybkie i sprawne połączenie elementów zbudowanych z różnych materiałów. Do tego celu używane są nity, czyli metalowe elementy łączące, składające się z główki oraz szyjki. Najczęściej nitownica stosowana jest przy łączeniu elementów metalowych, blach, wsporników, tworzyw sztucznych, a także skór. Nitownica to bez wątpienia urządzenie, które warto posiadać w przydomowym warsztacie. Jej funkcjonalność oraz prostota użytkowania sprawiają, że z łatwością naprawisz proste usterki bez pomocy fachowca. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne nitownice ręczne, dźwigniowe, pneumatyczne, harmonijkowe oraz nitownice do nitonakrętek renomowanych marek, takich jak: Yato, Vorel, Richmann Exclusive.

NOVUS NITOWNICA N-20 NOVUS NITOWNICA N-20
Producent: NOVUS
Cena: 129,00 zł
zobacz więcej dodaj do przechowalni
NOVUS NITOWNICA N-30 NOVUS NITOWNICA N-30
Producent: NOVUS
Cena: 181,80 zł
zobacz więcej dodaj do przechowalni
NOVUS NITOWNICA PROFI J-55-ASC NOVUS NITOWNICA PROFI J-55-ASC
Producent: NOVUS
Cena: 170,00 zł
zobacz więcej dodaj do przechowalni

Jaką nitownicę wybrać?

Nitownica umożliwia szybkie łączenie ze sobą blachy, metalu i stali, bez konieczności spawania. Na rynku istnieje wiele rodzajów nitownic, co pozwala na dobór odpowiedniego narzędzia do rodzaju wykonywanej pracy. Najprostszy podział nitownic to ten dzielący je na urządzenia ręczne i pneumatyczne.

Nitownice ręczne

Praca z zastosowaniem nitownic ręcznych wymaga użycia siły fizycznej. Mimo to są one często wybierane przez fachowców. O ich użyteczności decyduje prosta konstrukcja, dzięki której możliwa staje się praca w każdym położeniu i warunkach, również praca wymagająca wykonania połączeń w konstrukcjach przestrzennych. Nitownica ręczna harmonijkowa umożliwia z kolei montaż nitów zrywalnych, wykonanych z różnych materiałów. Dzięki wygodnym w użytkowaniu uchwytowi możliwe jest optymalne użycie siły mięśni, wpływają na ergonomię i wygodę pracy. Ten rodzaj nitownic najczęściej stosuje się do montażu nitów w podłogach. Do zadań specjalnych, w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tylnej strony łączonych powierzchni, zalecane jest używanie nitownic do nitonakrętek.

NItownice pneumatyczne

Nitownice pneumatyczne ze względu na to, że podczas ich używania nie ma konieczności trzymania nitów, znalazły szerokie zastosowanie w pracach taśmowych, ciągłych, wykonywanych w długich cyklach. Tego typu połączenie jest znacznie szybsze i wygodniejsze od nitowania za pomocą urządzenia ręcznego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na swój osobisty komfort pracy. Gumowy uchwyt, ramię o odpowiedniej długości, wyważenie nitownicy, to wszystko ma ogromny wpływ na wygodę podczas wykonywania zadania. Co ważne, przed zakupem należy sprawdzić, jakie nity są dedykowane konkretnej nitownicy (stal, aluminium, miedź).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium