SZLIFIERKI OSCYLACYJNE

Szlifierki oscylacyjne wykorzystywane są głównie do dokładniejszego wygładzenia powierzchni wcześniej szlifowanych np. za pomocą szlifierki mimośrodowej. Szlifierka oscylacyjna nadaje się do obróbki drewna, metalu lub betonu. Wykorzystywana równie często przez amatorów jak i profesjonalistów. Poprzez fakt, że ten typ szlifierek charakteryzuje się niewielkim stopniem elastyczności tarczy, nadaje się idealnie do pracy z drewnem. W związku z tym często stosowana jest do wygładzania drewnianych powierzchni takich jak blaty czy drzwi. W naszym sklepie posiadamy szlifierki oscylacyjne marki Makita, DeWalt, Dedra. 

Co warto sprawdzić przed wyborem szlifierki oscylacyjnej?

Podobnie jak w przypadku innych szlifierek, przed zakupem należy sprawdzić m.in. średnicę tarczy. W tego typu szlifierkach najczęściej spotykane są tarcze o średnicy między 90 mm a 150 mm. Większa średnica tarczy pozwala na szybszą obróbkę większych powierzchni. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę również, podczas wyboru szlifierki mimośrodowej jest liczba oscylacji. W przypadku szlifierki oscylacyjnej liczba oscylacji przyjmuje najczęściej wartości między 19 000 a 27 000. Szlifierka oscylacyjna podobnie jak szlifierka mimośrodowa służy w głównej mierze do wygładzania powierzchni. W związku z tym równie ważnym elementem, którego nie należy pomijać, jest sprawdzenie wartości mimośrodowości wybieranej szlifierki oscylacyjnej. Dla szlifierek mimośrodowych wartość odchylenia zawiera się w przedziale 3 mm-10 mm. Szlifierki oscylacyjne przyjmują wartość mimośrodowości od 1 mm a 2.5 mm.

Na co warto zwrócić uwagę podczas użytkowania szlifierki oscylacyjnej?

Szlifierka oscylacyjna jest jednym z prostszych narzędzi do użytkowania jeżeli bierzemy pod uwagę wszystkie rodzaje szlifierek. Pomimo tego, warto zapamiętać kilka rad, które jeszcze bardziej ułatwią prace z tym rodzaje szlifierki oraz zwiększa nasze bezpieczeństwo. Po pierwsze zawsze należy zwracać uwagę na to czy umieszczony przez nas papier ścierny jest dokładnie naciągnięty na urządzenie. Sprawi to, że urządzenie będzie pracowało w pełni swojej możliwości. Gdy już odpowiednio nałożyliśmy papier ścierny na nasze urządzenie, warto skupić się na tym, żeby nie dociskać urządzenia zbyt mocno do obrabianej powierzchni. Istnieje szansa, że uszkodzimy nasze urządzenie gdy przyciśniemy je zbyt mocno podczas pracy do materiału. Przed rozpoczęciem pracy na danej powierzchni warto również sprawdzić, czy nie wystają z niej elementy, które potencjalnie mogą uszkodzić tarczę lub w najgorszym przypadku całą szlifierkę. Aby temu, zapobiec należy sprawdzić, czy dana powierzchnia nie zawiera wystających gwoździ lub śrub.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium