Lasery

LASERY
  • darmowa wysyłka

Jak działają lasery?

Lasery posługują się zaawansowaną technologią kompensatora magnetycznego, która gwarantuje, że urządzenie samo ustawia się i dopasowuje, dzięki czemu nie jest wymagane ręczne poziomowanie. Lasery są łatwe w użyciu i nie wymagają użycia dodatkowej siły. Sprawdzają się do wszystkich prac, w których wymagane są dokładne obliczenia. Lasery są idealnym wsparciem podczas remontów, dzięki którym planowanie elementów budynku, połączeń okiennych, układanie płytek oraz inne prace remontowe będą przebiegały szybciej i sprawniej.

Jakie są rodzaje laserów pomiarowych?

Możemy wyróżnić kilka rodzajów laserów pomiarowych.

Lasery liniowe

Zwane są również laserami krzyżowymi albo poziomicami laserowymi. Są to nowoczesne urządzenia samopoziomujące i służą do szybkiego i niezwykle precyzyjnego wyznaczania poziomych i pionowych linii odniesienia. Ten rodzaj lasera może być również bardzo przydatny podczas drobnych prac remontowych i dekoracji wnętrz.

Laser rotacyjny

Jak sama nazwa wskazuje, posiada głowicę, która obraca się wokół własnej osi i w ten sposób kreśli linię widoczną za pomocą lasera. Ten rodzaj lasera sprawdza się do prac związanych z wyznaczaniem wysokości lub prostoliniowości. Ze względu na barwę światła, jaką urządzenie emituje, możemy wyróżnić dwa rodzaje laserów:

Laser czerwony

Jest to najpopularniejszy i zarazem najtańszy w produkcji laser stosowany w niwelatorach rotacyjnych. Cechą charakterystyczną tego lasera jest bardzo dobra widoczność wewnątrz pomieszczeń, gdzie nie dociera zbyt dużo światła słonecznego.

Laser zielony

Ten rodzaj lasera jest przeważnie droższy od “czerwonych” urządzeń. Jest to spowodowane głównie tym, iż zastosowana jest w nim zaawansowana elektronika. Lasery zielone mają lepszą widoczność w nasłonecznionych miejscach. Należy jednak pamiętać, że zielony laser traci swoje atuty w ujemnych temperaturach. Z tego względu producenci zalecają używanie go w temperaturach powyżej 0°C.

Laser niebieski

Jest to najnowocześniejszy rodzaj lasera, który również posiadamy w naszej ofercie. Jego zaletą jest większa przejrzystość i klarowność. Ten rodzaj lasera gwarantuje komfort użytkowania i dodatkowo sprawdzi się w trudnych warunkach. Jego barwa jest najbardziej widoczna w nasłonecznonych miejscach, nawet bardziej od zielonej barwy lasera. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór laserów, którymi wykonasz precyzyjne pomiary w szybki i przyjemny sposób. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny rodzaj lasera dla siebie z najlepszych marek: Pro, Stanley, Bosch.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium