SMAROWNICE

Smarowanie maszyn i mechanizmów za pomocą smarownic wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej i umiejętności obsługi. W naszym sklepie posiadamy różnorodne profesjonalne smarownice, zaczynając od klasycznych smarownic ręcznych, po smarownice elektryczne i nożne, kończąc na smarownicach pneumatycznych. Szukasz dobrej smarownicy, sprawdź ofertę naszego sklepu!

BAUG SMAROWNICA NOŻNA 3L B3802 BAUG SMAROWNICA NOŻNA 3L B3802
Producent: BAUG
Cena: 175,00 zł
zobacz więcej dodaj do przechowalni

Czym są smarownice i jak działają?

Smarownice są używane do dostarczania smaru lub oleju do ruchomych części maszyn. Wszystko po to, aby zmniejszyć tarcie i zużycie oraz zwiększyć ich żywotność i wydajność. Te urządzenia podają odpowiedniej ilości smaru w miejsca, gdzie jest to wymagane. Działanie smarownic jest uzależnione od jej mechanizmu. Jakie rodzaje smarownic wyróżniamy?

  • Smarownice ręczne – jest to najprostszy rodzaj smarownic, który działa manualnie. Jest stosowany w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego lub pneumatycznego.
  • Smarownice elektryczne – są zasilane prądem i automatycznie pompują smar do punktów smarowania. Są bardziej wydajne niż smarownice ręczne i ułatwiają proces smarowania w przypadku większych maszyn.
  • Smarownice nożne – działają podobnie do ręcznych, są stosowane w przypadkach, gdy konieczne jest utrzymanie równowagi i stabilności.
  • Smarownice pneumatyczne – są zasilane sprężonym powietrzem i używane w przemyśle, gdzie konieczne jest szybkie i dokładne smarowanie.

Jak poprawnie używać smarownic?

Aby móc używać smarownicy w bezpieczny i skuteczny sposób, na początku należy upewnić się, że wybrany smar jest odpowiedni dla danego typu maszyny i jej wymagań. Różne maszyny mogą wymagać innych rodzajów smarów o określonych właściwościach i temperaturach pracy. Przed smarowaniem trzeba koniecznie upewnić się, że powierzchnia jest czysta i pozbawiona starych resztek smaru oraz wszelkich zanieczyszczeń. W niektórych przypadkach może być konieczne przemywanie i oczyszczanie punktów smarowania. Następnie przychodzi czas na dostarczenie odpowiedniej ilości smaru do wybranych punktów. Podawana ilość jest bardzo ważna, ponieważ niestosowanie odpowiedniej ilości smaru może prowadzić do nadmiernego zużycia części lub nadmiernego nagrzewania się maszyny. Ważne jest również regularne smarowanie zgodne z zaleceniami producenta. Stosowanie się do wymienionych zasad pozwoli na zwiększenie wydajności całej maszyny.

Smarownice na Mixtools.pl!

W naszym sklepie internetowym Mixtools.pl posiadamy szeroki wybór smarownic. Nasze produkty cechują się świetną jakością i wysoką żywotnością, dlatego ich zakup będzie odpowiedni dla osób, które szukają naprawdę profesjonalnych smarownic. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty i wybrania profesjonalnej smarownicy, która zapewni bezpieczne, szybkie i skuteczne smarowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium