WYRZYNARKI DO DREWNA

Myśląc o wycięciu, wymodelowaniu czy ukształtowaniu materiału sięgamy po narzędzie, jakim jest wyrzynarka. Jest to idealne narzędzie do przetworzenia materiału w taki sposób, aby spełniał swoje zastosowanie. Wyrzynarka daje możliwość nacinania drewna, tworzyw sztucznych oraz miękkiego metalu w nieregularny sposób.Dla wyrzynarki nie stanowi żadnego problemu, wycięcie dowolnego kształtu na środku tworzywa. Narzędzie, które powinien mieć każdy profesjonalista, aby nadawać wykorzystanym materiałom odpowiedni kształt. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyrzynarki zasilane sieciowo i akumulatorowo. Oferujemy wyrzynarki najlepszych marek takich jak Bosch, Dewalt, Hikoki, Makita oraz Yato

  • darmowa wysyłka

Czym jest wyrzynarka?

Wyrzynarka jest podstawowym narzędziem w wyposażeniu każdego warsztatu. Zdolna do wycinania różnych kształtów w różnych materiałach. Można ją wykorzystać m.in. do: cięć krzywolinijnych, wycinania otworów w drewnie i tworzenia dekoracji. Nadaje się do pracy w: drewnie, tworzywach sztucznych, płytach gipsowo-kartonowych, płytach izolacyjnych itp.

Czym wyrzynarki różnią się między sobą?

Wyrzynarki różnią się między sobą przede wszystkim: maksymalną grubością cięcia, ilością skoków na minutę (szybkość cięcia), uchwytem, typem brzeszczotów (T, 2T, U) oraz dodatkowymi opcjami (np. laserowy znacznik, mechanizm wydmuchiwania pyłu). Wyrzynarkę dobieramy w zależności do potrzeb.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej wyrzynarki?

Najważniejszą kwestią, którą należy sprawdzić na samym początku to: jaki rodzaj brzeszczotów współpracuje z danym modelem wyrzynarki. Dobrze posiadać kilka rodzajów do każdego z materiałów (metalu, drewna, tworzywa sztucznego). Następnie warto zwrócić uwagę, jaka jest liczba skoków na minutę danej wyrzynarki. Odpowiada to za szybkość pracy przy wykorzystaniu danego modelu. W dalszej kolejności istotna jest maksymalna głębokość cięcia, którą jest w stanie zapewnić dane urządzenie, a które to musi odpowiadać grubości materiałów przeznaczonych do cięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium