DŁUTA / SKROBAKI / STRUGI

Dłuta to niezbędne narzędzia dla osób zajmujących się stolarstwem i ciesielstwem. Umożliwiają dokładną obróbkę drewnianych elementów. W przeciwieństwie do elektrycznych urządzeń do drewna, dłuto ręczne pozwala na dokładne kontrolowanie całego procesu modelowania. Z pomocą sprzętów przeznaczonych do obróbki drewna można samodzielnie wykonać zdobienia, dekoracje lub oczyścić twarde powierzchnie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ponadto skrobaki, służące do wstępnej obróbki drewna, dłuta płaskie, a także strugi najlepszych marek, takich jak: Stanley, Yato czy Vorel.

Jakie dłuto wybrać?

W szerokiej ofercie materiałów budowlanych naszego sklepu można znaleźć różnego rodzaju dłuta, będące najważniejszym akcesorium w pracowni stolarskiej. Jego zastosowanie pozwala wykonać pracę wymagającą precyzji, w trudno dostępnych miejscach. Na rynku istnieją dłuta różniące się między sobą rozmiarem klingi czy kształtem. Najbardziej popularne jest dłuto płaskie, służące do obróbki drewna czy usuwania z jego powierzchni niedoskonałości. Ponadto dzięki niemu można nadawać bryłą oczekiwany kształt. W zależności od efektu docelowego można dobrać odpowiedni kształt dłuta.

Kiedy wykorzystać skrobak do drewna?

Skrobaki to narzędzia najczęściej wykorzystywane tuż po wstępnej obróbce drewna. Są z powodzeniem używane podczas odnawiania starych mebli oraz innych drewnianych elementów. Oczyszczona za pomocą skrobaka powierzchnia nie przekracza zazwyczaj milimetra. Skrobarki wykorzystuje się do usunięcia warstwy lakieru lub farby z drewnianej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że ostrza skrobaków wymagają ostrzenia lub wymiany. Części zamienne oraz ostrza dostępne są w naszym sklepie.

Czym są strugi?

Do wyrównywania drewnianych powierzchni i paneli często stosuje się strugi. Są to narzędzia składające się z korpusu, na którym osadzone jest ostrze. Obudowa strugu może być wykonana z różnego rodzaju materiałów – drewna, tworzywa sztucznego, oraz metalu. W naszej ofercie posiadamy strugi drewniane, elektryczne, akumulatorowe oraz wszelkiego rodzaju akcesoria wymienne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium