Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

WIERTARKI PNEUMATYCZNE

Wiertarki pneumatyczne to popularne narzędzia, które swoje zastosowanie znajdują w wielu domowych oraz profesjonalnych warsztatach. Wykorzystuje się je oczywiście do wykonywania wszelkiego rodzaju otworów. Ich zaletą jest wysoka niezawodność. Dzięki temu, że nie posiadają komponentów elektrycznych nie przegrzewają się. Cechuje je również duża lekkość i łatwość w użyciu.

Jak działa wiertarka pneumatyczna?

Generalnie wiertarki dzieli się na: akumulatorowe, elektryczne i pneumatyczne. Podział wynika z różnych form zasilania. Wiertarki akumulatorowe pracują dzięki akumulatorowi, który sprawia, że to narzędzie jest przenośne i bezprzewodowe. Wiertarki elektryczne do pracy potrzebują bezpośredniego połączenia ze źródłem zasilania, Natomiast wiertarka pneumatyczna pracują jedynie w połączeniu z kompresorem. Wewnątrz wiertarki znajduje się mały silnik pneumatyczny, który jest uruchamiany dzięki powietrzu wprowadzonemu przez przewód powietrzny. Wiertarkę napędza do pracy siła sprężonego powietrza.

Jakie są rodzaje wiertarek pneumatycznych?

Wiertarki pneumatyczne dzielą się na wiele różnych rodzai, z których każdy ma inne zastosowanie. Dzięki różnej budowie sprawdzają się ona w różnych nawet najtrudniejszych warunkach. Wiertarki pneumatyczne dzieli się na modele: uniwersalne (wymienne głowice), proste, kątowe i pistoletowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium