SPAWARKI INWENTOROWE I ELEKTRODY

Spawarki inwertorowe znajdują swoje zastosowanie zarówno przy drobnych naprawach wokół domu jak i również przy większych projektach. W zależności od potrzeb i przyszłego stosowania spawarki warto zapoznać się z amperażem danego modelu, aby dostosować ją do własnych potrzeb. Spawarka może posłużyć do prostego połączenia cienkich drutów, metalowych belek lub konstrukcji o wiele większej skali. W ofercie naszego sklepu można znaleźć spawarki MIG/MAG, MMA czy TIG. Oferujemy spawarki takich marek jak Geko, Idealgas, Verke, Vorel ,Weldman

Czym jest spawarka inwertorowa?

Jedna z najpopularniejszych rodzajów spawarek. Jest o wiele bardziej zaawansowana od starszych modeli spawarek. Za pomocą niej możemy spawać jednakowo MIG/MAG oraz MMA/TIG. W porównaniu do spawarek transformatorowa jest bardziej wytrzymała oraz błędy amatora nie spowodują jej dużych uszkodzeń. Spawarka transformatorowa odznacza się prostą budową oraz łatwą obsługą.

Rodzaje spawania

Spawarki możemy odróżnić między innymi sposobem działania. Wyróżnia się typy MIG/MAG, MMA oraz TIG. Istnieje możliwość zakupu również urządzenia, które łączy w sobie te 3 typy:

  • MIG/MAG — Zwany migomatem lub półautomatem spawalniczym. Podczas pracy z tego typem spawarki wykorzystywana jest osłona gazu. Sprawdza się do spawania metali i grubego aluminium.
  • MMA — Spawarka elektryczna transformatorowa lub inwertorowa. Korzysta z elektrod otulonych, które należy od czasu do czasu uzupełniać.
  • TIG — W odróżnieniu od MMA korzystają z elektrod nietopliwych, które się nie zużywają. Zasilane są gazem z butli. Wykorzystywane do spawania stali wysokostopowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium