GRZECHOTKI I KLUCZE PNEUMATYCZNE

Nazwy: klucze i grzechotki pneumatyczne z reguły używane są przemienne i odnoszą się do tego samego narzędzia. Można spotkać je też pod nazwą klucze zapadkowe. Uznaje się je za podstawowe narzędzie do każdego warsztatu. Niezwykle przyspieszają pracę. Szczególne uznanie zyskały w warsztatach samochodowych i gospodarstwach rolniczych wyposażonych w maszyny. Niezastąpione w profesjonalnym zastosowaniu. Grzechotki i klucze pneumatyczne służą do natychmiastowego odkręcania i dokręcania śrub.

Jak działa klucz i grzechotka pneumatyczna?

Za sprawą siły sprężonego powietrza końcówka w kluczu i grzechotce pneumatycznej zostaje wprawiana w ruch o dużym momencie obrotowym. Sprawia to, że są to narzędzia wyjątkowo praktyczne i uniwersalne. Klucze i grzechotki są niezwykle łatwe w obsłudze. Dzięki nim zyskuje się znacznie większą wydajność pracy. Jednocześnie diametralnie spada wysiłek, jaki należałoby zaangażować w daną czynność przy pomocy tradycyjnego klucza. To jedno z najbardziej przydatnych narzędzi w garażu czy warsztacie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klucza pneumatycznego

Klucze pneumatyczne to narzędzie, które za pomocą powietrza pozwalają z bardzo dużą mocą wykręcać śruby. Wybierając odpowiedni klucz warto zwrócić uwagę na to jakie przyłącze posiadam może to być 1/4, 1/2 lub 3/4. Im większe złącze tym większa ilość powietrza jest dostarczana do klucza. Ma to wpływ na moc z jaką narzędzie może pracować. Dodatkowo klucze pneumatyczne można podzielić również na te posiadające funkcję udaru oraz nie. Mogą skonstruowane w formie pistoletu lub proste.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzechotki pneumatycznej

Sytuacja z grzechotkami pneumatycznymi wygląda podobnie jak z kluczami. Mogę posiadać różne złącza zazwyczaj 1/4 i 1/2, które wpływają na moc z jaką grzechotka jest w stanie odkręcać śruby. Mają ona z reguły budowę kątową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium