- AIRCRAFT (1)
- BLACK&DECKER (1)
- BOSCH (45)
- BRENAR (3)
- DEDRA (39)
- DEGET (5)
- DEWALT (41)
- DREMEL (8)
- GRAPHITE (3)
- HIKOKI (35)
- HOGERT (6)
- HOLZKRAFT (2)
- HOLZSTAR (1)
- LUNA (3)
- MAKITA (73)
- MAKTEC (3)
- MENZER (2)
- METABO (36)
- NEO TOOLS (1)
- PANSAM (4)
- PROMA (8)
- PROXXON (8)
- RYOBI (2)
- SMART (1)
- STANLEY (13)
- STHOR (3)
- VERKE (1)
- VORSTAHL (1)
- VULCAN CONCEPT (3)
- XT-LINE (1)
- YATO (40)
-
od
do
SZLIFIERKI I POLERKI
Jeśli myślimy o narzędziach warsztatowych to obok kluczy czy wkrętarki na myśli przychodzi oczywiście szlifierka. To popularne elektronarzędzie służy w największym stopniu do obróbki wykończeniowej różnych powierzchni, najczęściej metalowych lub drewnianych. Dzięki różnym rodzajom wymiennych tarcz szlifierskich w rękach sprawnego majsterkowicza staje naprawdę uniwersalnym narzędziem, które można wykorzystać do cięcia, polerowania lub szlifowania. W ofercie sklepu Mixtools znajdziesz szeroki wybór szlifierek kątowych, prostych, specjalistycznych szlifierka do gipsu, szlifierek taśmowych, mimośrodowych, oscylacyjnych oraz stołowych dwutarczowych. Posiadamy szlifierki najlepszych marek takich jak Bosch, Makita, DeWalt, Hikoki, Metabo oraz Yato.
Czym są szlifierki?
Szlifierki to narzędzia przeznaczone do powierzchni, które były już uprzednio przetworzone. Służą do obróbki wykończeniowej. Cechuje je duża moc oraz wszechstronność zastosowań. Mogą być wykorzystywane m.in. do szlifowania, cięcia i polerowania. Są z reguły lekkie i wygodne. Zastosowanie szlifierek znacznie usprawnia i uprzyjemnia prace wykończeniowe.
Jakie wyróżniamy rodzaje szlifierek?
Szlifierki to rozległa kategoria elektronarzędzi. Te urządzenia bywają od siebie diametralnie różne w zależności od przeznaczenia. Można wyróżnić m.in.:
- Szlifierki kątowe — uniwersalne narzędzia do cięcia i wykończeń (szlifowania, polerowania).
- Szlifierki oscylacyjne — posiadają prostokątną stopę z materiałem ściernym, szczególnie przydatne przy szlifowaniu trudno dostępnych narożników.
- Szlifierki mimośrodowe — mają okrągłą stopę z materiałem ściernym przyczepionym na rzep oraz system odsysania pyłu dla bezpieczeństwa operatora i dłuższej skuteczności materiału ściernego.
- Szlifierki taśmowe — taśma papieru ściernego jest ciągle przesuwana na rolkach, co umożliwia jej szybkie wyrównywanie dużych powierzchni.
- Szlifierki typu delta — stopa w charakterystycznym kształcie greckiej litery delta, która przypomina nieco stopę żelazka. Wykorzystuje się je m.in. narożników materiałów o mniejszej powierzchni.
Jak dobrać szlifierkę?
Przed wyborem odpowiedniej szlifierki, zastanów się, jakiej jej funkcjonalności oczekujesz. Jeśli potrzebujesz wyrównać dużą i płaską powierzchnię, wybierz szlifierkę taśmową. Natomiast jeśli powierzchnia, która wymaga obróbki, jest wypukła, wklęsła bądź drewniana wybierz szlifierkę mimośrodową. Szlifierki oscylacyjne oraz typu Delta doskonale nadają się majsterkowiczów.