OBCINAKI / PRZECINAKI

Przecinak to narzędzie umożliwiające samodzielne wykonanie wielu prac remontowych. W zależności od zastosowania wyróżnia się przecinaki murarskie, ślusarskie, dla elektryków czy do betonu. I choć nazwa sugeruje jedno zastosowanie dla tego narzędzia, to możliwości jest znacznie więcej. Przecinak będzie pomocny także przy pracach blacharskich, dekarskich, skuwaniu czy burzeniu całych ścian, przecinaniu zgrubnym bloczków i cegieł itd. Tego typu narzędzia można kupić także w wygodnych zestawach, posiadających dodatkowo wybijaki punktak, niekiedy również bruzdownik. Odrębną kategorię stanowią obcinaki do rur, które podobnie jak przecinak nie służą wyłącznie do jednego celu. Głównym ich zadaniem jest cięcie rur plastikowych i miedzianych, bez uszkodzenia struktury czy zmiany kształtu w miejscu cięcia. Z powodzeniem można ich również używać do gratowania elementów.

 BETA  KOMPLET WYBIJAKÓW 31/B6 BETA KOMPLET WYBIJAKÓW 31/B6
Producent: BETA
Cena: 169,00 zł
zobacz więcej dodaj do przechowalni

Jaki przecinak wybrać?

  • Przecinak murarski – jest wykorzystywany w branży budowlanej, głównie do obróbki i cięcia materiałów. Przyrząd posiada rękojeść wyposażoną w gumową obejmę, zapewniającą ochronę dłoni przed kontaktem z młotkiem. Posiada szerszy niż w uniwersalnym przecinaku grot.
  • Przecinak elektryczny – podobnie jak murarski posiada szeroki grot umożliwiający wykonanie rowków pod instalację elektryczną, jednak jest od niego znacznie mniejszy i bardziej poręczny. Wykorzystywany do niewielkich prac wymagających użycia stosunkowo małej siły.
  • Przecinak uniwersalny – dzięki temu, że występuje w opcjach o różnych kształtach grotów, umożliwia wykonywanie szeregu prac remontowych, od skuwania niepotrzebnych elementów czy powłok do tworzenia bruzd, czy nawet niewielkich punktów.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru przecinaka?

Wybierając narzędzie do swojego warsztatu, przede wszystkim należy zastanowić się nad głównym jego zastosowaniem. Inną budowę i wynikające z tego funkcje będzie miał przecinak murarski, a inne elektryczny. Niemniej ważne są materiały, z których został wykonany przyrząd. Mają one zapewnić użytkownikowi komfort oraz bezpieczeństwo. Dobry przecinak posiada grot wykonany z wysokiej jakości metalu, który nie będzie podatny na korozję. Często użytkowanie przecinaka wiąże się z zastosowaniem siły młotka dlatego, aby zabezpieczyć rękę przed nietrafionym uderzeniem obucha, przecinak powinien być wyposażony w obejmę znajdującą się na w górnej jego części.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium