OŁÓWKI / RYSIKI / ZNACZNIKI

Narzędzia do zaznaczania są niezbędnym elementem w pracy każdego fachowca. Wśród akcesoriów traserskich możesz znaleźć: rysiki, ołówki ciesielskie, markery, znaczniki, punktaki oraz markery olejowe. Przeznaczone są dla osób, które zamierzają przeprowadzać w swoim domu nawet najprostszy remont. Chodzi tu dokładnie o precyzyjne namierzanie linii i kątów. Bez posiadania takiego rodzaju narzędzi, wyznaczanie linii będzie niemożliwe do wykonania. Użycie specjalistycznych rysików czy ołówków będzie konieczne w takich zawodach jak murarz, tynkarz czy cieśla. Oprócz linii pozwalają również z zaznaczać punkty nawierceń i wiele innych.

Jak wybrać ołówek ciesielski?

Podczas prac budowlanych, zarówno murarskich, tynkarskich czy stolarskich niezbędny może okazać się przyrząd, który pozwoli zaznaczyć konkretne miejsce pracy na materiale. W takiej sytuacji może okazać się tradycyjny i niezawodny ołówek. Pomimo że ołówek to dość proste narzędzie to i tak można wśród nich wyróżnić kilka rodzajów. Wybór dobrego ołówka ciesielskiego sprawi, że praca nim będzie prosta i efektywna. Wyróżnić możemy ołówki do betonu, szkła, mokrych powierzchni czy do drewna. Różnią się one twardością, odpornością warunki zewnętrzne lub też długością.

Punktaki, znaczniki i markery olejowe

Rysiki oraz ołówki ciesielskie są najpopularniejszymi elementami traserskimi. Idealnie nadają się do powierzchni, które wykonane są z kamienia, glazury, stali czy szkła. W pewnym momencie pracy może okazać się, że prosty rysik czy ołówek ciesielski nie wystarczają. W takich momentach rolę zaczynają odgrywać markery zwykłe lub olejowe. Przy pomocy takich narzędzi łatwo jest zaznaczyć miejsca cięcia lub wiercenia. Główną zaletą markerów budowlanych jest możliwość pisania nimi po nierównych i zardzewiałych powierzchniach oraz betonie. Z kolei punktaki są narzędziem ślusarskim w postaci trzpienia. Najczęściej wykonany jest ze stali narzędziowej. Służy głównie do nanoszenia oznaczeń na powierzchni metalu poprzez wbijanie młotkiem niewielkich wgłębień, przygotowując miejsce do wiercenia. Znacznik traserski jest także podstawowym przedmiotem każdego fachowca. Dzięki niemu możliwe jest wyznaczenie linii do cięcia poprzez rysowanie ołówkiem ciesielskim wzdłuż krawędzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium