OPALARKI ELEKTRYCZNE

Profesjonalna opalarka to narzędzie niezwykle uniwersalne, które warto mieć na wyposażeniu swojego warsztatu. Jej wszechstronne zastosowanie sprawdzi się podczas wielu prac zarówno remontowych jak i hobbystycznych. Opalarka elektryczna idealnie sprawdzi się jeśli chcesz usunąć starą farbę lub lakier z drzwi, lub mebli. Przyda się również podczas lutowania, odmrażania rur lub nawet przy naklejaniu folii na szybę. Opalarki występują zarówno w wersji zasilanej sieciowo jak i akumulatorowej, która zwiększa mobilność podczas pracy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz opalarki zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów osiągające temperaturą ponad 600 st. z kilku stopniową regulacją temperatury i wyświetlaczem LCD. W naszym asortymencie znajdują się opalarki sieciowe i akumulatorowe takich marek jak Makita, Bosch, Yato, Stanley i Dedra.

  • darmowa wysyłka

Czym są opalarki

To elektronarzędzie ma bardzo zróżnicowany zakres zastosowań. Może posłużyć zarówno do usuwania starego lakieru, odmrażania rur, lutowania jak i również do montażu folii na szyby, zgrzewaniu tworzyw sztucznych czy odklejaniu nalepek. Każdy warsztat powinien być zaopatrzony w opalarkę ze względu na zakres prac, jaki można wykonać tylko tym jednym narzędziem.

Jak działają opalarki

Jej działanie i wygląd przypominają standardową suszarkę do włosów. Zimne powietrze zostaje zassane do urządzenia, gdzie zostaje poddane podgrzaniu przez umieszczoną w środku grzałkę elektryczną. Powietrze wydobywające się z opalarki może mieć od 50 do 650 stopni Celsjusza. Temperatura oraz natężenie powietrza mogą być wyregulowane w taki sposób, aby sprostać danemu zadaniu.

Jak wybrać odpowiednią opalarkę?

Przy wyborze opalarki warto zastanowić się nad przyszłym zastosowaniem naszego nowo zakupionego urządzenia. Zakup opalarki z najwyższej półki, a potem wykorzystanie jej wyłącznie do naklejania nalepek może być z perspektywy czasu nieopłacalne. Jednak jeżeli nawet nasza opalarka nie będzie wykorzystywana w wielu różnorodnych pracach, warto zainwestować więcej, aby mieć możliwość ustawienia odpowiedniego grzania i strumienia powietrza. Ważną kwestią jest również wybór odpowiednich dysz, w zależności od jej późniejszego zastosowania. Zabezpieczenie przed przegrzaniem może ochronić zarówno ciebie jak i obrabiany materiał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium