- BAHCO (2)
- BETA (20)
- DEDRA (3)
- DEGET (4)
- DEWALT (5)
- DRAUMET (1)
- FASTER (1)
- GEDORE (2)
- HOGERT (72)
- IRWIN (44)
- JOKARI (11)
- JONNESWAY (1)
- JUCO (3)
- KNIPEX (100)
- MEGA (8)
- NEO TOOLS (4)
- NWS (16)
- PRO (2)
- PROLINE (101)
- REMS (4)
- RICHMANN (16)
- RICHMANN EXCLUSIVE (31)
- RUBI (1)
- SCELLIT (3)
- STANLEY (38)
- TENGTOOLS (3)
- VERKE (20)
- VOREL (71)
- WIHA (98)
- YATO (296)
-
od
do
KOMBINERKI / SZCZYPCE / ŚCIĄGACZE
Szczypce i kombinerki to narzędzie niezbędne zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w przydomowym garażu. Zdecydowanie najpopularniejsze w tej kategorii są kombinerki, zwane także szczypcami uniwersalnymi, co wskazuje na możliwość szerokiego ich stosowania. Wśród rekomendowanych przez nas marek znajdziecie Państwo m.in.: Szczypce, ściągacze, szczypce automatyczne i boczne Yato, Proline, Knipex, Vorel. W zakładce “Kombinerki” można znaleźć narzędzia pojedyncze, jak i zestawy różnego rodzaju szczypiec o wielorakim przeznaczeniu. Zamawiając w naszym sklepie macie Państwo gwarancję wysokiej jakości materiałów, z których zostały wykonane narzędzia. Metalowe elementy z najlepszego rodzaju stali, uchwyty z antypoślizgowych materiałów czy mechanizmy bezpieczeństwa, to wszystko wpływa na efektywne wykonywanie różnych czynności z wykorzystaniem naszych narzędzi.
Kombinerki i szczypce na Mixtools.pl
W asortymencie naszego sklepu można znaleźć szczypce uniwersalne, płaskie, okrągłe, boczne, a także zaciskarki czy szczypce do zdejmowania izolacji. Jakie są podstawowe różnice między tymi narzędziami?
Czym są szczypce uniwersalne
Szczypce uniwersalne, inaczej kombinerki, mają szeroki obszar zastosowania. Ich szczęki posiadają wewnątrz ząbki, dzięki czemu zwiększa się ich przyczepność. Poza tym kombinerki w swojej budowie posiadają otwór, umożliwiający stabilny chwyt okrągłych i drobnych elementów, jak np. gwóźdź. Co ważne niektóre z nich posiadają certyfikat VDE, czyli atest do pracy pod napięciem 1000 V. Szczypce płaskie sprawdzą się najlepiej w pracach wymagających ściskania płaskich przedmiotów oraz kształtowania różnego rodzaju detali. Od kombinerek różnią się brakiem wgłębienia do podtrzymywania okrągłych elementów, a także gładką powierzchnią szczęk, dzięki czemu nie niszczą ściskanych powierzchni
Inne rodzaje szczypiec
Szczypce okrągłe – posiadają okrągły przekrój szczęk, zwężający się na końcach. Są stosowane do nadawania kształtu blaszkom, czy przewodom. Często używane do produkcji biżuterii.
- Szczypce wydłużone – łączą cechy obydwu wcześniejszych opisanych narzędzi, możliwe jest kształtowanie drucików oraz przytrzymywanie i zgniatanie wszelkiego rodzaju płaskich powierzchni. Ponadto wydłużone szczęki pozwalają na dostęp do ciasnych miejsc. Ten rodzaj szczypiec jest często wykorzystywany do prac wymagających większej precyzji.
- Szczypce czołowe – wyglądem przypominają obcęgi. Krótka główka i szczęki z ostrymi krawędziami spotykają się czołowo względem siebie. Są często wykorzystywane do wykonywania zbrojeń, przecinania drutów oraz usuwania gwoździ.
- Szczypce boczne – służą do przecinania drutów, opasek zaciskowych (trytytek). Te posiadające certyfikat VDE zostały dopuszczone do pracy z kablami, przewodami i innym osprzętem elektrycznym.
- Ściągacze izolacji – dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają szybko i bez strat przewodów usunąć niepotrzebną izolację. Dodatkowo posiadają one specjalną śrubę, która umożliwia precyzyjne dopasowanie prześwitu między ostrzami do grubości danego przewodu.
- Zaciskarki do kabli – inaczej praski do tulejek to urządzenia konieczne przy wykonywaniu prac elektromechanicznych. Pozwalają one na montaż złączek do końcówek przewodów i kabli.