Nagrzewnica elektryczna, gazowa czy olejowa – jaką wybrać?
Nagrzewnica elektryczna, gazowa czy olejowa – jaką wybrać?

Jeżeli nie stać nas na zakup i montaż stacjonarnych instalacji grzewczych lub jest to nieopłacalne, stosunkowo tanią opcją wydaje się użycie nagrzewnicy powietrza. Po zapoznaniu się z poszczególnymi rodzajami nagrzewnic zapraszamy do naszego sklepu www.mixtools.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór tego typu produktów.

Rodzaje nagrzewnic, zalety i wady

- Nagrzewnica powietrza elektryczna - źródłem ciepła w tego typu nagrzewnicy jest grzałka wykorzystująca energię elektryczną. Po nagrzaniu grzałki powietrze jest, rozprowadzane za pomocą wentylatora po pomieszczeniu. Nagrzewnice powietrza elektryczne dobrze spisują się w małych pomieszczeniach, jako podstawowe źródło ciepła lub mogą być uzupełnieniem grzewczym w pomieszczeniach o większej powierzchni. Zaletą tego typu nagrzewnicy powietrza jest ich bezpieczeństwo wynikające z braku płomienia, cicha praca i możliwość szybkiego uzyskania optymalnej temperatury dzięki zastosowaniu wentylatora elektrycznego. Wadą jest z pewnością, duży pobór mocy, który przekłada się na wysokie rachunki.

- Nagrzewnica powietrza gazowa - innym typem nagrzewnicy powietrza jest nagrzewnica gazowa. Znajdzie ona z pewnością zastosowanie w pomieszczeniach, w których brak jest prądu. Zaletą tego rodzaju urządzenia jest energooszczędność i tani koszt eksploatacji. Posiada ona ponadto możliwość regulacji temperatury. Wadami nagrzewnicy powietrza gazowej, jest możliwość wydzielania się czadu i dużych ilości pary wodnej w procesie spalania gazu. W celach bezpieczeństwa zaleca się użycie jej w wentylowanych pomieszczeniach.

- Nagrzewnica powietrza olejowa - ostatnim rodzajem nagrzewnicy powietrza jest nagrzewnica olejowa. Wykorzystywana jest najczęściej do ogrzania wielkopowierzchniowych obiektów. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo wysoka wydajność i przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Wadami tego typu urządzenia są brak możliwości regulacji ilości dostarczanego ciepła i duża ilość spalin wydzielająca się w procesie grzewczym.

Jaki rodzaj nagrzewnicy powietrza wybrać?

W celu wyboru odpowiedniej nagrzewnicy powietrza należy zastanowić się przede wszystkim, jaką wielkością powierzchni dysponujemy, czy powierzchnia ta jest dobrze wentylowana, czy ma stanowić główne źródło ciepła i ile pieniędzy można przeznaczyć na zakup i użytkowania danego urządzenia. Po dodatkowe informacje zapraszamy na naszą stronę internetową www.mixtools.pl/pl/c/NAGRZEWNICE/1497

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium