Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? – porównanie spalinowych, elektrycznych, akumulatorowych
Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? – porównanie spalinowych, elektrycznych, akumulatorowych

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? – porównanie spalinowych, elektrycznych, akumulatorowych 

Oczyszczanie ogrodu z opadających jesiennych liści może być żmudnym zajęciem. Warto wtedy uzbroić się w urządzenia, które przyspieszą tę pracę. Jednym z nich jest m.in. dmuchawa do liści. Wybór dmuchawy do liści może być trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z różnymi rodzajami urządzeń dostępnymi na rynku. W tym artykule porównamy dmuchawy spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Zwrócimy uwagę na różne parametry i funkcje, które warto sprawdzić przed zakupem. Dowiesz się, która dmuchawa do liści będzie najlepsza dla Twojego ogrodu i jakie kryteria są najważniejsze przy jej wyborze.

Czym jest dmuchawa do liści i jakie są jej funkcje?

Dmuchawa ogrodowa do liści to urządzenie, które pozwala szybko i efektywnie sprzątać w ogrodzie. Dzięki silnym podmuchom powietrza, dmuchawa usuwa liście i inne odpady ogrodowe, ułatwiając ich zbieranie. Niektóre dmuchawy są wyposażone również w funkcję odkurzacza ogrodowego, co pozwala na zasysanie liści do worka, przez co nie trzeba ich później zbierać. 

Rodzaj zasilania – dmuchawa do liści spalinowa, akumulatorowa czy elektryczna? 

Dmuchawy mogą być zasilane na różne sposoby: sieciowo, akumulatorowo oraz spalinowo. Każdy rodzaj zasilania ma swoje plusy i minusy, które warto rozważyć przy wyborze urządzenia.

 • Spalinowa dmuchawa do liści – jest zazwyczaj bardziej wydajna i ma większą moc niż jej elektryczny odpowiednik. Jej silnik pozwala na dłuższą pracę i sprawdzi się przede wszystkim w ogrodach o większej powierzchni. 
 • Elektryczna dmuchawa do liści – będzie zdecydowanie lżejsza i cichsza od spalinowej. Dodatkowo nie wytwarza szkodliwych spalin. Przy zasilaniu sieciowym trzeba się jednak liczyć z mniejszą mocą oraz z ciągnięciem za sobą długiego kabla. 
 • Akumulatorowa dmuchawa do liści – posiada ona właściwości takie same jak dmuchawa do liści elektryczna sieciowa, nie posiada jednak kabla, który ogranicza podczas pracy.

Czy dmuchawa akumulatorowa jest dobra dla małego ogrodu?

Dmuchawa do liści akumulatorowa to narzędzie lekkie i mobilne, nieograniczone kablem sieciowym. Niestety należy pamiętać, że posiada ono tylko akumulator, który przy korzystaniu z dużej mocy może mieć krótszy czas pracy. Dlatego właśnie tego typu rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mniejszym ogrodzie, gdzie dasz radę oczyścić trawnik na jednym ładowaniu. Tam, gdzie nie ma dużej powierzchni oraz jest dużo trudno dostępnych miejsc, gdzie nie sprawdzi się dmuchawa na kabel. 

[product category_id="1466" limit="5" onlyAvailable="true"]

Jaka dmuchawa do liści – parametry, jakie warto sprawdzić 

Przed zakupem dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Do najważniejszych należą:

 • moc silnika,
 • rodzaj zasilania
 • prędkość przepływu powietrza,
 • funkcja blokady obrotów,
 • długość rury,
 • rozmiar i waga urządzenia,
 • funkcje dodatkowe takie jak odkurzacz,
 • pojemność zbiornika na liście w opcji z odkurzaczem.

Te parametry znacząco wpływają na wydajność i komfort użytkowania tego urządzenia. Wybierając dobrą dmuchawę do liści, dobrze je przeanalizuj, aby spełniała twoje potrzeby. 

Czy dmuchawa z funkcją odkurzacza do liści to dobre rozwiązanie?

Wspominaliśmy już wcześniej o tym, że wiele urządzeń tego typu posiada również funkcję odkurzania liści, czyli zasysania ich do worka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwi Ci sprzątanie i wyeliminuje potrzebę ręcznego zbierania liści. Wybierając dmuchawę z workiem, zwróć uwagę na jego objętość. Im większy, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać i przerywać pracę. 

Jaka jest prędkość przepływu powietrza w różnych dmuchawach?

Prędkość przepływu powietrza jest jednym z kluczowych parametrów, który wpływa na wydajność dmuchawy. Dmuchawy spalinowe zazwyczaj oferują wyższą prędkość przepływu powietrza w porównaniu z dmuchawami elektrycznymi czy akumulatorowymi.

Ile kosztuje dmuchawa do liści – czy cena oznacza jakość?

Cena dmuchawy nie zawsze jest odzwierciedleniem jej jakości. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na parametry techniczne i funkcje, a nie tylko na cenę. Dobrej jakości dmuchawa do liści nie musi być droga. Konieczne sprawdź wcześniej opinie innych użytkowników, aby wybrać takie urządzenie, które będzie wydajne i zapewni komfort pracy, jednocześnie będąc niezawodnym. 

Najlepsza dmuchawa do liści – ranking najpopularniejszych urządzeń

Na rynku dostępne są różne modele dmuchaw, od tanich i prostych, po zaawansowane. Warto zapoznać się z rankingiem najpopularniejszych modeli, aby dokonać świadomego wyboru. Poniżej przedstawiamy urządzenia cieszące się największą popularnością: 

 1. Dmuchawa akumulatorowa Makita – model DUB363ZV z dwoma akumulatorami 18V. Posiada wysokie natężenie przepływu powietrza, nawet 13,4 m3/min. Posiada dwa tryby pracy i 3-stopniową regulację długości dyszy. 
 2. Dmuchawa akumulatorowa DeWalt – model DCM562P1, posiada jeden akumulator 18V 1x5Ah. Wyposażona w wydajny silnik bezszczotkowy, który zapewnia lepszą sterowność i większe obroty. Maksymalna prędkość wydmuchiwanego powietrza 144 km/h. 
 3. Dmuchawa akumulatorowa Ryobi – model RBL1820S40F, posiada akumulator 4Ah, ma gumowany uchwyt, który zapewnia większy komforty podczas pracy. Zamontowana dysza pozwala na przepływ powietrza wynoszący 245 km/h.
 4. Dmuchawa kompaktowa DeWalt – model DCV100XJ, posiada akumulator 18V. Jest niezwykle kompaktowa i lekka, dzięki czemu zapewnia komfortową pracę. Posiada zmienną prędkość dmuchawy. Wydajność 2,8 m3/min, moc użyteczna 265 W. 
 5. Dmuchawa akumulatorowa Yato – model YT-85175, posiada dwa akumulatory 18V, prędkość wydmuchiwanego powietrza 230 mk/h, maksymalny przepływ zasysanego powietrza 8m3/min.

Jaka dmuchawa do liści – podsumowanie

Niezależnie jak chcesz korzystać z dmuchawy, musisz dobrze przeanalizować swoje potrzeby przed jej zakupem. Dzięki temu będziesz wiedział którą dmuchawę do liści wybrać. Szeroki asortyment urządzeń tego typu znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dlatego jeśli chcesz wybrać dmuchawę, która spełni Twoje wymagania, przejrzyj naszą ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium