Wiele prac z elektronarzędziami powoduje gromadzenie się brudu. Wiercenie otworów w ścianie, szlifowanie czy przecinanie drewna, wszystkie te czynności powodują osadzanie się pyłu, opiłków lub wiórów. Sprzątanie tego typu odpadów zwykłym odkurzaczem może skończyć jego zepsuciem, ponieważ nie jest on do nich przystosowany. W takich sytuacjach niezbędny staje odkurzacz przemysłowy, który dzięki swojej dużej mocy oraz pojemności świetnie radzi sobie z dużą ilością zanieczyszczeń. Odkurzacze przemysłowe mogą pracować również na mokro, dzięki czemu sprawdzą się również w sprzątaniu rzeczy mokrych i wilgotnych. W sklepie Mixtools posiadamy szeroki wybór odkurzaczy przemysłowych do pracy zarówno na sucho i mokro oprócz tego oferujemy również specjalistyczne odkurzacze do popiołu. W naszym sklepie znajdziesz odkurzacze takich marek jak Bosch, Makita, Starmix, Yato i Dedra.

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

Co różni odkurzacze przemysłowe od domowych?

Odkurzacze przemysłowe, w przeciwieństwie do domowych, są silniejsze. Moc odkurzacza przemysłowego wynosi przynajmniej 1000 W. Podczas gdy domowy odkurzacz zgodnie z normami UE nie może przekroczyć mocy 900W. Różni je jeszcze wytrzymałość na trudne warunki pracy.

Jakie jest zastosowanie odkurzaczy przemysłowych?

Odkurzacze przemysłowe, w przeciwieństwie do domowych, można stosować przy oczyszczaniu powierzchni po remontach. Wykorzystanie zwykłego odkurzacza do takich czynności skutkowałoby najprawdopodobniej uszkodzeniem sprzętu. Odkurzacze przemysłowe bez trudu znoszą niewielką ilość wody. Niektóre odkurzacze posiadają też opcję dmuchawy. Są przeznaczone do pozbycia się kłopotliwych do usunięcia zabrudzeń. Mają większą pojemność zbiornika na odpady.

Komu polecane jest kupno odkurzacza przemysłowego?

Odkurzacze przemysłowe są polecane przede wszystkim firmom i fabrykom o charakterze budowlanym, dużych powierzchniowo i o nietypowych warunkach. Taki sprzęt znacznie ułatwia i skraca czas dbania o czystość w miejscu pracy. Natomiast nie wyklucza to dostępności dla indywidualnych klientów. Ze względu na systematycznie spadające ceny tych modeli, prywatni klienci, coraz częściej decydują się zakupić odkurzacze przemysłowe. Doskonale sprawdzają się np. podczas sprzątania auta, bądź jeśli mają funkcję dmuchawy, oczyszczania chodnika lub klawiatury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium